Genel Haberler

Şanlıurfa Köpüklendi

28/03/2015, 11:58

Edinilen bilgilere göre, Esmer Çayır Mahallesi'nde yetkililer tarafından tespit edilen bir noktada içme suyu için sondaj yapıldı. Sondaj milinin daha rahat çalışması için kullanılan sıvı sabun, suyla temas edince etrafa köpük olarak yayılmaya başladı.

Çevreye yayılan köpük caddede ve mahallede vatandaşlara zor anlar yaşatırken, çocuklar ise bunun keyfini çıkardı. Bazı vatandaşlar ise köpük içinde hatıra fotoğrafı çekerken, bazıları ise gördükleri manzara karşısında 1977 yılında yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in yaptığı ve Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen, Müjde Ar, Ayşen Gruda ve Itır Esen gibi isimlerin rol aldığı Gülen Gözler filminin sabun sahnesinin  canlandığını söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vural Aksoy, "Sondaj çalışmaları sırasında kuyuda sabun kullanıyoruz, köpük kullanıyoruz milin dışarı çıkması için, Siverek halkı biraz rahatsız ama içme suyu çıktığı zaman kendileri rahat edecek, mahalle sakinlerinden bir kaç gün bize müsaade etmelerini rica ediyorum" ifadelerine yer verirken, çıkan köpüğün çevreye herhangi bir zarar vermediğini söyledi.