Pursaklar Net

Pursaklar'da Ata Tohumu Sebze Fideleri Dağıtıldı

Ankara'nın Pursaklar ilçesinde, Endemik Vadi'de yapılan etkinlikte ata tohumunu teşvik etmek amacıyla sebze fidesi dağıtıldı.

Yerli tohumların, üretimi ve tüketimine destek olmak amacıyla Pursaklar Belediyesince Endemik Vadi'de 3. Geleneksel Ata Tohumu Sebze Fidesi Dağıtım etkinliği gerçekleştirildi.

Vatandaşlarla görüşen Belediye Başkanı Sn. Ertuğrul Çetin, domates, biber ve salatalık fidelerini ilçe halkına büyük bir emekle dağıttı.

Ata tohumunu teşvik etmek amacıyla organizasyonu yaptıklarını anlatan Çetin, "Genetiği değiştirilmemiş ve doğallığını yitirmemiş tohumlarımızı çoğaltarak, gelecek nesillerimize ulaştırmak için ata tohumlarımızdan ürettiğimiz sebze fidelerimizi hemşehrilerimizle buluşturuyoruz. Ata tohumlarımızdan elde ettiğimiz sebze fidelerini hemşehrilerimize de dağıtarak, ithal tohumlar yerine yerli tohumların yaygınlaşmasına katkıda bulunuyoruz." dedi.

Pursaklar halkının ata tohumlarına ilgi göstermesinden mutluluk duyduğunu belirten Çetin, tohumları toprakla buluşturacak olan vatandaşlar bereket diledi.

Vatandaşlar, yerli üretime desteği için Başkan Çetin'e teşekkürlerini iletti.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2013 - pursaklarrehber.com | Her hakkı saklıdır.