Pursaklar Net

Vergi Borcu Olanlar İçin Kolaylık

Vergi Borcu Olanlar İçin KolaylıkÖdeme Kolaylığı

Torba yasa ile getirilen afların uygulama tebliğinin Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından, emlak vergisi ile çevre ve temizlik vergisi, gecikme faizleri ve gecikme zamlarının yapılandırılması için mükellefler Pursaklar Belediyesi’ne başvuru yapabilecek.

Pursaklar Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü yaptığı açıklamada, vergi mükelleflerinin ‘Vergi Barışı’ndan faydalanmaları çağrısı yaptı. Yapılan açıklamada, bazı kamu alacakların, 6552 sayılı Kanun kapsamında yeniden yapılandırılmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen tebliğin Resmi Gazete’de yayımlandığı hatırlatılarak, borç yapılandırmasından yararlanmak isteyenlerin, 1 Aralık 2014 mesai saati bitimine kadar borçlu bulundukları idareye başvurmaları gerektiği ifade edildi.

Mükellefler, 31 Aralık 2014’e kadar peşin ödeme yapılabilecek. Taksitle ödeme seçeneğini tercih eden borçluların ilk taksit ödemesi ise yine bu tarihe kadar olacak. Kanun hükümlerinden yararlanmak isteyenlerin, 1 Aralık 2014 mesai saati bitimine kadar Emek Caddesi’ndeki Pursaklar Belediyesi Başkanlık Konağı Mali Hizmetler Müdürlüğüne başvurması gerekiyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2013 - pursaklarrehber.com | Her hakkı saklıdır.