Pursaklar Net

Türkiye’nin İlk Ve Tek Nezaket Okulu

Pursaklar Belediyesi bünyesinde eğitim veren Türkiye’nin ilk ve tek Nezaket Okulu’na gelen öğrencilerin daha mutlu olduğu tespit edildi.

Tebessüm Şehri olarak bilinen Pursaklar’da 7’den 77’ye hemen herkesi mutlu edecek hizmetlere imza atıldı. Bunlardan bir tanesi olan ve Pursaklar Belediyesi tarafından 2011’de hayata geçirilen Nezaket Okulları hem öğrenciler hem de veliler için mutluluk kaynağı oldu. 4 yılda binlerce çocuğa ücretsiz olarak adab-ı muaşeret eğitimi veren Nezaket Okulları, velilerden tam not aldı. Yapılan araştırmalarda Nezaket Okulu’na giden öğrencilerin daha mutlu olduğunu belirten veliler, “Böyle bir projenin bir benzerine başka yerde rastlamadık. Nezaket Okulları hem çocuklarımızı hem de bizleri mutlu ediyor. Çünkü veliler de çocuklarıyla birlikte adab-ı muaşeret eğitimi alıyor. Allah Selçuk Başkanımızdan razı olsun” dedi.

4 ila 6 yaş arasındaki çocuklara verilen adab-ı muaşeret eğitimlerinin yanı sıra geleneksel çocuk oyunları da bu okulda yaşatılıyor. Öğrenciler gün boyu eğitim görürken, isteyen veliler de buradaki kurslara ve eğitim seminerlerine katılabiliyor. Çocuklar beden temizliği, çevre bilinci, yemek adabı, tuvalet adabı, arkadaş edinme, hayvan sevgisi gibi önemli konularda eğitilirken: veliler de anne-çocuk ilişkisi, etkili iletişim, aile hayatı konularında düzenlenen seminerlere, Arapça ve takı tasarım kurslarına katılıyor. Sunulan hizmetlerden memnun kalan veliler ve öğrenciler, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’e teşekkür etti.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2013 - pursaklarrehber.com | Her hakkı saklıdır.