Pursaklar Net

Pursaklar’da Dedeler ve Neneler 9’uncu Kez 2. Bahara Koştu

Pursaklar Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu 9.Dedeler ve Neneler İkinci Bahar Koşusu renkli görüntülere sahne oldu. Yağmurlu havaya rağmen büyük bir azimle yürüyüş yapan dede ve neneler Umre ziyareti, Urfa gezisi ve Kızılcahamam kaplıca tatil kazandı.

Pursaklar Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Dedeler ve Neneler İkinci Bahara Koşuyor Spor müsabakasının bu yıl 9’uncusu yapıldı. Bahar Şenlikleri kapsamında yapılan için bin 500 dede ve nene kayıt yaptırdı. Belediye tarafından spor malzemelerini ücretsiz alan dede ve neneler,Hicret Camii önünden Pursaklar Belediyesi Şehit Salim Akgül Parkı’na kadar yürüdü. İlçe Kaymakamı İhsan Kara, Belediye Başkanı Selçuk Çetin de ihtiyarlarla birlikte yürüd.Yürüyüşün sonunda çekilen kura sonucu iki aileye Umre ziyareti, 20 aileye Şanlıurfa gezisi ve 40 aileye de Kızılcahamam kaplıca tatili hediye edildi.

Pursaklar Belediyesi 1. Bahar Şenliği’nin ikinci gününde Dedeler ve Neneler İkinci Bahar Koşusunun yanı sıra aralarında Romanya, Bulgaristan, Gürcistan, Kırgızistan’ın da bulunduğu uluslararası halk dansları gösterisi, yöresel oyunlar, Pursaklar Halk Oyunları gösterisi ve Peçenekli Süleyman konseri ile keyifli anlar yaşandı. Şehit Salim Akgül Parkı yarı açık amfi tiyatroda hemşerilerine hitap eden Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, 9 yıldır bu yürüyüşü düzenlediklerini belirterek “Yağmurlu hava olmasına rağmen bizleri yalnız bırakmayan hemşerilerime teşekkür ediyorum. Pursaklar’ı tebessüm şehri haline getirdik. İhtiyarlarımız hep unutulur. Biz dedik ki ihtiyarlarımızı unutmayacağız, unutturmayacağız. Özellikle şunu istirham ediyorum; gençler, torunlar, dede ve neneleri ile olan bağlarını kopartmasın” dedi.

Programın sonunda Başkan Çetin ve beraberindeki protokol, yapılan kura çekilişlerinde hediye kazanan talihlilere sertifika verdi.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2013 - pursaklarrehber.com | Her hakkı saklıdır.