Pursaklar Net

Pursaklar Esnafı Protokolle İstişare Yaptı

Pursaklar Esnafları Koruma ve Yaşatma Derneği (PURESDER) tarafından düzenlenen Esnaflarla İstişare Toplantısına katılan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin esnafın taleplerini dinleyip çözüm önerileri sundu.

Pursaklar Esnafları Koruma ve Yaşatma Derneği (PURESDER) tarafından düzenlenen Esnaflarla İstişare Toplantısına katılan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin esnafın taleplerini dinleyip çözüm önerileri sundu.

Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde ilki düzenlenen Esnaflarla İstişare Toplantısı’na Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, PURESDER Başkanı Kamil Karakuş, ilçedeki birim amirleri ve bazı sektör temsilcileri katıldı. Kaymakam İhsan Kara’nın divan başkanlığında yapılan istişare toplantısında Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Zabıta Müdürü, Gıda Tarım Müdürü, Tapu Müdürü esnafın taleplerini dinleyip sorularını cevapladı. Emlak, inşaat, mimarlık, turizm, düğün salonları gibi 21 ayrı sektör kolunun temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, toplantının Ahilik Haftasına denk gelmesi önemli olduğunu belirterek “Eskiden Pursaklar’da oturulur mu derlerdi ama şimdi herkes Pursaklar’a gelmek, burada yaşamak, ev almak istiyor. Pursaklar’ı bu seviye hep birlikte getirdik. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Çetin: Esnafımızın her zaman yanındayız”

Bir esnafın AVM talebiyle ilgili sorusunu cevaplayan Başkan Çetin, “Pursaklar’ı güzel yapan şey AVM’nin olmamasıdır. Buradaki esnaf kardeşlerimizin şu anki samimiyeti ve işleri AVM’nin gelmesiyle bozulur” açıklamasıyla salondaki diğer esnaflardan alkışlı destek aldı. Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’in esnafı koruyan yaklaşımından memnun kalan salondaki davetliler teşekkür etti. İmar planlarıyla ilgili soruları da cevaplayan Çetin, 5216 sayılı Büyükşehir Kanunu hatırlatarak ilçe belediyesinde alınan kararlar büyükşehir meclisine sunulduğun ve orada onaylanmayan imar planlarının uygulamaya konulamadığını kaydetti.

Kaymakam İhsan Kara hastane için tarih verdi

Esnaflarla İstişare Toplantısının divan başkanlığını yapan Pursaklar Kaymakamı bir esnafın sorusu üzerine Pursaklar Devlet Hastanesi’nin ilçeye kazandırılmasında Belediye Başkanı Selçuk Çetin’in büyük emeği olduğunu belirterek 6 Kasım’da hastanenin geçici kabulünün yapılacağı müjdesini verdi. Esnaftan çok fazla soru gelmemesi üzerine ise Kaymakam Kara “Sayın Başkanımıza ve belediye teşkilatına teşekkür ediyorum. Fazla soru ve sorun olmaması bizleri memnu ediyor. Toplantıya katılan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

PURESDER Başkanı Kamil Karakuş da ilçede 3 bin 500 esnafın bulunduğunu belirterek düzenli aralıklarla bu toplantıları devam ettireceklerini açıkladı. Programın sonunda Pursaklar Zabıta Müdürü Ali Aytaşgın başkanlığında oluşturulan komisyonun değerlendirmelerine göre ‘Ayın Esnafları’ belirlenip belge verildi.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2013 - pursaklarrehber.com | Her hakkı saklıdır.