Pursaklar Net

Pursaklar Esnafı İlçe Halkını Şenlikte Buluşturdu

Pursaklar’da 3. Pursaklar Esnafları Şenliği yapıldı.

Pursaklar’da 3. Pursaklar Esnafları Şenliği yapıldı.

Pursaklar Belediyesi’nin katkılarıyla Pursaklar Esnafları Koruma ve Yardımlaşma Derneği (PURESDER) tarafından düzenlenen 3. Pursaklar Esnafları Şenliği’ne AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yeğin, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, AK Parti, MHP, CHP ilçe başkanları, PURESDER Başkanı Adem Oruç, esnaflar ve çok sayıda kişi katıldı.

Şehit Salim Akgül Parkı Yarı Açık Amfi Tiyatro’da gerçekleşen programda hemşerilerine hitap eden Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Pursaklar’da hizmet veren esnaflarımıza teşekkür ediyorum.

Gecede esnaflara teşekkür belgesi veren AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yeğin yaptığı konuşmada Pursaklar’ın hızlı bir değişim gösterdiğini hatırlatarak “15 sene önce 60 bin nüfuslu bir beldeden bugün 150 bine yakın nüfuslu bir ilçe haline gelen Pursaklar’la kıvanç duyuyoruz. Dövizdeki kötülüğü bahane eden ticaret erbaplarını gördüğümüz zaman Ahiliğin ne kadar kıymetli olduğunu ve bu kültürü yaşatmamızın gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Esnaflarımıza Rabbim bol kazançlar versin” dedi.

PURESDER Başkanı Adem Oruç da dernek çalışmaları hakkında bilgi vererek katkılarından dolayı Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’e teşekkür etti. Programda 20 yıldır Pursaklar’da hizmet eden esnaflara teşekkür belgesi verilirken; Pursaklar Esnafları Futbol Turnuvasında final oynayan takımlara kupaları ve madalyaları verildi. Gecenin sonunda Tuğba Yurt, Şerif Saka ve Sevgi Petek konser verdi.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2013 - pursaklarrehber.com | Her hakkı saklıdır.