Pursaklar Net

Pursaklar Esnafı Bir Araya Geldi

Pursaklar Esnafları Koruma ve Yaşatma Derneği (Puresder) tarafından ikincisi düzenlenen Esnaflarla İstişare Toplantısında bir araya geldi.

Pursaklar Esnafları Koruma ve Yaşatma Derneği (Puresder) tarafından ikincisi düzenlenen Esnaflarla İstişare Toplantısında bir araya geldi.

Pursaklar Esnafları Koruma ve Yaşatma Derneği (PURESDER) tarafından düzenlenen Esnaflarla İstişare Toplantısı’na katılan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve Kaymakam İhsan Kara, esnafın taleplerini dinleyip çözüm önerileri sundu. Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde ikincisi düzenlenen Esnaflarla İstişare Toplantısı’na Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, PURESDER Başkanı Kamil Karakuş, ilçedeki birim amirleri ve bazı sektör temsilcileri katıldı.

Kaymakam Kara’nın divan başkanlığında yapılan istişare toplantısında Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Zabıta Müdürü, Gıda Tarım Müdürü esnafın taleplerini dinleyip sorularını cevapladı. Toplantıda NATO tatbikatında Türkiye’ye karşı yapılan skandala tepki gösterilip NATO kınandı.

Gıda, iletişim gibi çok sayıda sektör kolunun temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Belediye Başkanı Çetin, “İstişare toplantılarının önemi büyüktür. Bizim inancımız gereği yaptığımız işlerde istişare üzerine hareket etmemiz gerektiği ve güzel sonuçlar alınacağı belirtilir. Burada fikir cimnastiği ile daha güzel sonuçlara varacağımıza inanıyorum. Puresder’e ve sizlere bu güzel toplantı için teşekkür ediyorum” dedi.

Bir esnafın Pursaklar’da lağvedilen ‘Bölge Başkanlığı’nın yanlış uygulamalarıyla ilgili sorusu üzerine açıklama yapan Başkan Çetin, “Bölge başkanlığı diye bir uygulamanın varlığı hem Büyükşehir’e hem de ilçemize angaryaydı. Zaten bölge başkanlığı diye bir şey yoktu. İlçemiz bu kamburdan kurtuldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ilçemizdeki personeli ile uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Şu an hizmetler aksıyor mu? Aksine daha iyi hizmet veriyoruz. Çünkü bizler hizmet etmek zorundayız” diye konuştu.

Toplantının divan başkanlığını yapan Kaymakam İhsan Kara da bir esnafın sorusu üzerine Pursaklar’da bazı sokakların ‘yaya sokağı’ olarak düzenlenmesinin faydalı olacağını söyledi. Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ise yeni yapılan Belediye Hizmet Binasının olduğu sokağın bu şekilde yapılabileceğinin müjdesini verdi. PURESDER Başkanı Kamil Karakuş da ilçede 3 bin 500 esnafın bulunduğunu belirterek, düzenli aralıklarla bu toplantıları devam ettireceklerini açıkladı. Programın sonunda Pursaklar Zabıta Müdürü Ali Aytaşgın başkanlığında oluşturulan komisyonun değerlendirmelerine göre ‘Ayın Esnafları’ belirlenip belge verildi.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2013 - pursaklarrehber.com | Her hakkı saklıdır.