Pursaklar Net

Pursaklar da Yaz Şenliği ve Gençlik Festivali Coşkusu

Pursaklar da düzenlenen 2. Yaz Şenliği ve Gençlik Festivali coşkuyla kutlandı.

Babalar gününe de denk gelen şenlikte Pursaklar Belediyesi ile Pursaklar Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (PUSİAD) ortaklaşa düzenlediği 2. Yaz Şenliği ve Gençlik Festivali’nde binlerce Pursaklar halkı bir araya geldi.

İlçe stadında düzenlenen programa Ankara Milletvekili Zelkif Kazdal, Belediye Başkanı Selçuk Çetin, MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, PUSİAD Başkanı Evser Aydemir, siyasetçiler, bürokratlar ve çok sayıda kişi katıldı. Erken saatlerde stadı dolduran halk, Uğur Işılak, Aslı Hünel, Cemal Güney, Özgür Koç, Erhan Durak’ın seslendirdiği parçalarla doyasıya eğlendi. Konser programında yapılan sürpriz çekilişlerde ise talihlilere bisiklet, LCD TV ve halı hediye edildi.

Programda konuşan Belediye Başkanı Selçuk Çetin, etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederek, Pursaklar’da “Tebessüm Şehrini” inşa ettiklerini söyledi. İkincisi yapılan yaz şenliğinin bölgeye önemli bir ahenk kazandırdığını belirten Çetin, “Türkiye, büyük bir atılım içerisinde ama bunu hazmedemeyen mihraklar var. Bizler Allah’ın izniyle bayrağımıza, ezanımıza söz söyletmeyecek onurlu bir milletiz.” dedi.

“Vatan, millet ve bayraktan öte söz olmaz” diyen Başkan Çetin, “Birbirimize karşı tebessüm ederek, aramızdaki nifakları ortadan kaldırabiliriz. Bizler inşa ettiğimiz tebessüm şehrimizde birlik ve beraberliğimizin en güzel örneğini yaşatıyoruz. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkacağız, birlik olacağız, iri olacağız ve diri olacağız.” ifadelerini kullandı.

PUSİAD Başkanı Evser Aydemir ise ilçeyi yeniden imar eden, sanayici ve iş adamlarını her zaman destekleyen Belediye Başkanı Selçuk Çetin’e teşekkür ederek, plaket takdim etti. Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin de PUSİAD Başkanı ve etkinliğe sponsor olan iş adamlarına göstermiş oldukları özveriden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

Gece geç saatlere kadar devam eden konserde Uğur Işılak, seyircilerin eşlik ettiği parçaları seslendirdi. Pursaklar’daki unutulmaz konser Uğur Işılak’ın seslendirdiği Dombıra ile son buldu. Programın sonunda Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Sanatçı Uğur Işılak’a teşekkür ederek plaket takdim etti.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2013 - pursaklarrehber.com | Her hakkı saklıdır.