Genel Haberler

Hakkari Yeni Sondaj Çalışması

23/06/2015, 20:03

Depolar aracılığıyla mahallelere verilen sular yaz aylarında yetersiz kalırken, yeni açılan sondajın depo ile bağlantısını kuracak 3 bin metrelik yeni su hattının döşenmesinden sonra mahallenin su sıkıntısı giderilecek.

Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren Yüksekova Belediyesi Su İşleri Müdürü İsmet Taşçı “Orman Mahallesi'nin su sıkıntısını en aza indirmek için yeni sondaj çalışmalarına başladık. Bildiğiniz üzere yaz aylarında kaçak su kullanımı artıyor ve bu da birçok mahallede su sıkıntısına neden oluyor. Yeni sondajımızın bağlantılarını depoyla sağladıktan sonra, bölgeye daha çok su vermeye başlayacağız. Tüm vatandaşlarımızdan ricamız, kaçak su kullanımına son versinler. Bahçelerini içme suyuyla sulamasınlar, israftan kaçınsınlar. Başkalarının hakkını yemek kimsenin hakkı olamaz. Kaçak su kullanan yakaladığımız takdirde cezai işlem uygulayacağız. Su konusunda yaşadığımız sıkıntıları gidermek adına tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz” dedi.

Yürütülen çalışmayı hızlandırmak ve sıkıntıyı gidermek amacıyla, Yüksekova Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüsnü Beşer, Su İşleri Müdürü İsmet Taşçı ve Su İşleri Şefi İbrahim Aydın da çalışmaları yerinde takip etti.