Pursaklar Net

Pursaklar, Arı Kovanı Dağıtılacak

Ankara Büyükşehir Belediyesince, kırsal bölgelerde arıcılığı teşvik etmek amacıyla 2017 yılında 4 bin arı kovanı dağıtılacağı bildirildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesince, kırsal bölgelerde arıcılığı teşvik etmek amacıyla 2017 yılında 4 bin arı kovanı dağıtılacağı bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanı Özgür Güven, bu yıl toplam 6 bin kovan dağıttıklarını, gelecek yıl arıcılığa 4 bin kovanla destek vermeyi sürdüreceklerini belirtti.

Kovan talebinde bulunanların 16 Ocak 2017'ye kadar belediyeye başvuru yapabileceklerini ifade eden Güven, şunları kaydetti: "Boş olarak dağıtılacak kovanları almaya hak kazanan arıcılar, kovanları oğullarla dolduracak ve biz onlardan geri alacağız. Aldığımız oğullu kovanları da tekrar başka arıcılara dağıtacağız. Dağıtımlar, Ayaş, Akyurt, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Elmadağ, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar ve Şereflikoçhisar'da yapılacak. Projeden yararlanmak isteyenlerin, en az okuryazar seviyesinde diploma sahibi olması, Arıcılar Birliği üyesi olmaması, daha önce arı kovanı almamış olması, başvurduğu ilçede en az bir yıldır ikamet ediyor olması, kamu personeli olmaması (muhtarlar başvurabilir) gerekiyor. Ayrıca, aynı haneden birden fazla kişi başvuramayacak. Başvuruda bulunmak için, nüfus cüzdanı fotokopisi, başvurduğu ilçede en az 1 yıldır ikamet ettiğini gösterir belge, SGK hizmet döküm belgesi, arıcılık sertifikası, arıcılık yapılacak uygun bir arazi beyan belgesi istiyoruz" dedi.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2013 - pursaklarrehber.com | Her hakkı saklıdır.