Genel Haberler

Malatya’ya İçme Suyu Sondajı

19/11/2014, 11:18

Kale İlçesi Uzun Hüseyin Mahallesi ve Akça Mahallesi'ne vurulan sondaj sonucu içme suyu bulundu. Uzun Hüseyin Mahalle Muhtarı Mehmet Gülhan, Malatya Büyükşehir Belediyesi'nden gereken hizmeti gördüklerini ifade ederek, "İçme suyu için sondaj çalışmaları devam ediyor. Sorunlarımızı iletir iletmez MASKİ Genel Müdürlüğü çalışmalara başladı. Gereken hizmeti ve ilgiyi görüyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır ve MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir'e teşekkür ediyorum" dedi.

SUYUMUZ İKİ KATINA YÜKSELDİ

Kale İlçesi Akça Mahalle Muhtarı Emir Gülçek ise, yaz ayının kurak geçmesinden dolayı içme suyunda büyük sıkıntılar yaşadıklarını kaydederek, "MASKİ'ye yaptığımız talebin hemen ardından ekip mahallemize gelerek çalışmalarına başladı. Üç tane içme suyu memba vardı. Üçünü de on gün içinde temizledik. Bayağı uğraştılar. Suyumuz şuan iki katına yükseldi. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır ve MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir'e teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. İçme suyumuz yetersizdi ve yapılan çalışmalar sonucunda sıkıntımız kalmadı.

Kale İlçesi Akça Mahallesi'nde ikamet eden Sefer Gülen, evlerde suların aktığını ifade ederek, "Sorunlarımıza bu kadar sürede çözüm bulunduğu için mutlu olduklarını belirtti.