Pursaklar Net

Hastane İnşaatın Zemin Çalışmaları Başladı

Pursaklar'ın en büyük ihtiyacı olan devlet hastanesi başkan Çetin'in gayretleriyle ilçeye kazandırılacak.

Gerek hükümet yetkilileri ile gerekse Sağlık Bakanlığı ile sık sık görüşmeler yaparak "Pursaklar'a hastane istiyoruz" talebini devletin en üst organlarına kadar taşıdı. Nihayet hükümetin desteği ile 150 yatak kapasiteli Pursaklar Devlet Hastanesi için ilk kazma vuruldu. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından projelendirilen Pursaklar Devlet Hastanesi, Kemal İnşaat tarafından 35 milyon 919 bin TL yapım bedeli ile inşa edilecek.

İLÇE SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

Pursaklar Kapalı Spor Salonu karşısındaki hastane şantiyesinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Çetin, süreç hakkında bilgi verdi. "Pursaklar Devlet Hastanesi kıymetli hemşerilerime hayırlı olsun" diyen Çetin, şu değerlendirmelerde bulundu: "Göreve geldiğimizde ilk önce 'Pursaklar'ı ilçe yapacağız' dedik ve hamdolsun bunu hep birlikte başardık. Ardından hayata geçirdiğimiz projeler ile burayı Tebessüm Şehri haline getirdik. Her zaman hemşerilerimizin taleplerine kulak verdik."

ZORLUK ÇIKARTANLAR OLDU

Esnafa da kulak verdiklerini, eksikleri tespit edip, bunları teker teker giderdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Çetin, "Pursaklar'ı 11 yılda adeta yeniden inşa ettik. Hemşerilerimizin bizlerden bir de devlet hastanesi talebi vardı. Biliyorsunuz hastane yapmak belediyelerin görev alanı değil. Belediyeler sadece arsa tahsis eder. Bizler de bunu sağlamak için gece gündüz çalıştık. Engellerle karşılaştık. Ama hemşerilerimiz için yılmadık. 'Bunun için elimizden ne geliyorsa yapacağız' dedik. Bir devlet hastanesi yapmak için en az 40 dönümlük bir arsa gerekiyor. Pursaklar'ı biz teslim aldığımızda tek bir parça halinde 40 dönümlük arsa yoktu. Bu arsayı tahsis ederken zorluk çıkartanlar oldu. Mahkeme süreçleri yaşandı ve Pursaklar için hastane yapımı gecikti. Ama bizler yılmadık. Hemşerilerimiz için verdiğimiz mücadele sonucunda bu sıkıntıları da bertaraf ettik. Sonunda ilçemiz için 150 yatak kapasiteli bir devlet hastanesi kazandırdık" şeklinde konuştu.

TEMEL YAKINDA ATILACAK

Yüklenici firmanın şantiyesini kurduğunu ifade eden Çetin, ilçede çıkartılan spekülasyonlara da değindi. Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yapılan hizmetleri hazmedemeyenler var. Bunları önemsemiyoruz. İşimize bakıyoruz. Hizmet üretmeye ve eser bırakmaya devam edeceğiz. Çünkü benim kıymetli hemşerilerim hizmetin en iyisine layık. İnşallah kısa süre içerisinde hastane temelini atacağız. Şimdiden hayırlı olsun. Ayrıca bu bölgeye bir kapalı spor salonu, bir çim saha kazandırdık. Ankara'daki birçok sportif faaliyet burada yapılıyor. Bunlar ilçemiz için çok önemli kazanımlardır."

EN KISA SÜREDE TESLİM EDECEĞİZ

Pursaklar Devlet Hastanesi ihalesini alan ve ilçedeki hastane inşaatı için zemin çalışmalarına başlayan Kemal İnşaat'ın sahibi Haluk Çetintürk, yaptığı açıklamada hastane inşaatının fiilen başladığını açıkladı. Çetintürk, "Hastane alanına idari binamız yapıldı. Temel kazı çalışmaları başladı. Yağmur nedeniyle ara vermek zorunda kaldık ancak önümüzdeki günlerde hastane inşaat alanı için çevre duvarlarına başlayacağız. Ardından mümkün olan en kısa sürede Pursaklar Devlet Hastanesi'ni yapıp teslim edeceğiz" dedi. Sabah

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2013 - pursaklarrehber.com | Her hakkı saklıdır.