Pursaklar Net

Eskrimde Madalya Başarısı

Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından Karabük’te düzenlenen kılıç müsabakaları şampiyonasında Pursaklar eskrimcileri madalyaları topladı.

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde eskrim sporcuları şampiyonada ter dökerek kazandıkları madalyalar ile ilçeye döndüler.

20-21 Kasım tarihlerinde Karabük merkez spor salonunda düzenlenen eskrim müsabakasında İlk gün müsabakalarında 156 eskrimci mücadele etti.

Turnuvanın ilk gününde Süper minikler erkek-bayan kılıç müsabakaları yapıldı. Süper minikler erkek kılıç müsabakalarında  Tolga Aslan 1’incilik elde ederek altın madalya kazandı.

Yarışmada Ankara Pursaklar Azmi Ertuğrul İlkokulu öğrencisi Enes Talha Kalender 2. olurken, 3. Emirhan Köseoğlu oldu. 

Turnuvanın ikinci ve son gününde minikler bayan-erkek kılıç müsabakaları yapıldı. Müsabakalarda 248 eskrimci finale çıkmak için yarıştı.

Minikler erkek kılıç müsabakalarında Ankara Pursaklar Turgut Özal ortaokulu öğrencisi Muhammed Furkan Kalender 1’lik elde ederek altın madalya kazandı. Yarışmada 2. Bilgehan Şahlan, 3. Murat Sarp Aşık, 3. Evren Ayberk Munis oldu.

Amaçlarının eskrimi ilçeye tanıtmak ve bu güzide ilçeden şampiyonlar yetiştirmek olduğunu belirten Anka Gençlik Kulübü Başkanı Mustafa Kalender: “İlçemizde çok yetenekli sporcular var. Bu alanda öğrencilerin önü açılabilirse çok başarılı olabileceklerine inanıyoruz emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Süper minik erkeklerde ödülleri Karabük Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin verdi.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2013 - pursaklarrehber.com | Her hakkı saklıdır.