Pursaklar Net

Devlet Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yapılıyor

Pursaklar Devlet Hastanesi inşaatı tüm hızıyla devam ederken, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde sona gelindi.

Pursaklar Devlet Hastanesi inşaatı tüm hızıyla devam ederken, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde sona gelindi.

Pursaklar Belediyesi Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından Türk mimarisi esas alınarak hazırlanan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin kaba inşaatı biterken, Pursaklar’ın en büyük ihtiyacı olan 150 yataklı Devlet Hastanesi inşaatı hız kesmeden devam ediyor.

Üç bloktan ikisi tamamlanan hastane inşaatında büyük bir mesafe kat edildi. Yaklaşık on aydır çalışmalarını sürdüren yüklenici firma, 2017’de hastaneyi bitirip teslim etmek için gece gündüz mesai yapıyor. 3 bloktan oluşan hastane inşaatında poliklinikler ve ana binanın olduğu bloklar tamamlandı.

Belediye Başkanı Selçuk Çetin 2 Proje hakkında bilgi verdi.

Çetin: “Hastane inşaatı çok hızlı ilerliyor. İnşallah en kısa sürede tamamlayarak hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Hem ilçemizin hem de bölgenin önemli ihtiyacına cevap verecek. 11 mühendisin takip ettiği ve 300 işçinin çalıştığı hastane inşaatında tamamlanan blokların havalandırma ve elektrik tesisatı yapılıyor. Bir taraftan dış cephe kaplaması da devam eden Pursaklar Devlet Hastanesi içerisinde Kulak Burun Boğaz (K.B.B), dâhiliye, ortopedi, diyetisyen, kadın doğum, göz, genel cerrahi, cildiye, göğüs hastalıkları, nöroloji, kardiyoloji, psikiyatrı, 7 adet ameliyathane, 1 adet sezeryanhane, mescit, mutfak, yemekhane, çamaşırhane, laboratuvarlar, röntgen odaları gibi bütün bölümler yer alacak. Vatandaşın bütün ihtiyaçlarına cevap verecek olan hastanede kreş de yer alıyor. 3 blok olarak inşa edilen hastane, 5 ayrı binadan oluşacak. Hasta kabul kısmında anaokulu da bulunacak.

Çetin konuşmasının devamında: “İlçemizde bu yıl içerisinde 7 büyük projenin temelini attık. Bir kısmı tamamlanma aşamasında bir kısmı da önümüzdeki yıl tamamlanarak hemşerilerimizin hizmetine sunulacak. İnşallah Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizi de 2017’de hizmete açacağız. 3 kat olarak inşa edilen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin detaylarını şu şekilde paylaştı: “Hemşerilerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yeni bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapıyoruz. 3 kat olarak inşa edilen bu projemiz içerisinde; 20 hekimlik diş kliniği, 4 adet aile hekimliği kliniği, röntgen odası, emzirme odası, çocuk bakım odası, arşiv, yemekhane, bay-bayan mescit ve lavabolar bulunuyor. İnşallah bu projemizi de hızlı bir şekilde tamamlayarak 2017’de hemşerilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2013 - pursaklarrehber.com | Her hakkı saklıdır.